Francouzština je nádherný jazyk.

Jazyk básníků a filosofů. Zároveň ale také jazyk vědy a intelektuálů. Francie po dlouhá staletí hrála prim v evropském dění a snad odjakživa je centrem módy a společenských událostí.

Francouzština byla kdysi daleko důležitějším jazykem než angličtina, Angličané si pro svůj jazyk od Francouzů vypůjčili mnoho slov. Přestože dnes už nemá takovou popularitu, začíná být opět v kurzu. Firmy chtějí lidi se znalostí francouzštiny a při mezinárodních jednáních je hned druhým nejčastějším jazykem. V některých odvětvích (především v politice a ve státních funkcích) je každý, kdo neumí francouzsky, považován za podřadnou bytost.

Jazyk, který se příjemně studuje

Francouzština je jazyk, který se snadno naučí. Existuje mnoho učebnic, se kterými se naučíte francouzsky zábavným způsobem, ať už jste jakéhokoli věku. Velice rychle dosáhnete úrovně, která vám umožní komunikovat ve francouzštině.

Francouzština je jazyk, který pomáhá najít práci.

Znalost francouzštiny a angličtiny je trumf, který znásobí vaše šance na mezinárodním trhu práce. Francouzština otevírá dveře francouzských společností jak ve Francii, tak v zemích, kde se mluví Francouzsky (Kanada, Švýcarsko, Belgie a africký kontinent). Francie je pátou největší obchodní mocností a proudí do ní třetí největší objem zahraničních investic a je tedy významným hospodářským partnerem.

Francouzština je spolu s angličtinou jediným jazykem, kterým se mluví na všech pěti kontinentech

Francouzsky hovoří na všech pěti kontinentech dohromady přes 220 milionů lidí. Francouzština je jedním z hlavních jazyků mezinárodní komunikace. Po angličtině je druhým nejčastěji studovaným jazykem a šestým nejrozšířenějším jazykem na světě. Francouzština je také po angličtině druhým jazykem s nejrozšířenější výukou, neboť se vyučuje na všech kontinentech. Mezinárodní organizace Frankofonie, sdružující frankofonní státy, má 77 členských států a vlád. Francie rovněž provozuje největší mezinárodní síť kulturních institutů, jejichž jazykové kurzy navštěvuje téměř jeden milion studentů.

Výhoda pro studium ve Francii

Znalost francouzštiny otevírá příležitosti pro studium na jedné ze známých francouzských univerzit (Sorbonna, Univerzita Pierra a Marie Curieových atd.) nebo elitních grandes écoles (HEC, Polytechnika, ESSEC) za často velmi výhodných finančních podmínek. Studenti s dobrou úrovní francouzštiny mohou zažádat o stipendium francouzské vlády pro vysokoškolské studium dle vlastního výběru, na jehož konci obdrží mezinárodně uznávaný diplom.

Jazyk mezinárodních vztahů

Nemusíte ani odjíždět do Francie, abyste se v pracovní sféře dostali pod vedení francouzského šéfa. Stačí pracovat pro některý z nadnárodních francouzských firem se zastoupením v ČR. Francouzsky se navíc mluví i v organizacích mezinárodního společenství, jako je OSN, NATO nebo EU.

Related Articles